Niepowtarzalne pamiątki Manchesteru United

Nie zawsze byłem miłośnikiem angielskiej piłki nożnej. W młodości fascynowałem się raczej ligą włoską, która była uważana za najsilniejszą na świecie. Aktualnie to jednak właśnie liga angielska jest powszechnie uważana za najmocniejszą i najbardziej wyrównaną, dlatego razem z synami wybraliśmy się niedawno na mecz Manchesteru United.

Gadżety Manchesteru United

sklep z gadżetami manchester unitedPomysł wyjazdu na Manchesteru zainicjował mój najmłodszy syn, który od kilku lat bardzo intensywnie śledzi poczynania popularnych Czerwonych Diabłów i jest ich zagorzałym fanem. Mój najstarszy syn świetnie z kolei odnajduje się w kwestiach logistyczno-organizacyjnych, dlatego po mojej stronie pozostało tylko sfinansowanie wyjazdu. Na miejscu jeszcze przed meczem mieliśmy oczywiście kilka obowiązkowych punktów jak zwiedzanie stadionu Old Trafford i muzeum oraz zakup kilku pamiątek. Muszę przyznać, że kiedy odwiedziliśmy klubowy sklep z gadżetami manchester united zdecydowanie zyskał w moich oczach. Nigdy nie widziałem tak dobrze wyposażonego sklepu dla kibiców i tak różnorodnego asortymentu gadżetów klubowych. Natychmiast uznałem, że ten klub klub jest z pewnością prowadzony z głową i wykorzystuje wszystkie możliwości zarobienia pieniędzy, jakie tylko są. I jest to pozytywna cecha w czasach, kiedy kluby stale się zadłużają, żeby tylko móc przeprowadzać wielkie transfery i opłacać olbrzymie kontrakty piłkarzy, szczególnie tych występujących na co dzień w angielskiej Premier League.

Dobrze prowadzony klub piłkarski musi posiadać sklepy z pamiątkami klubowymi na najwyższym poziomie, żeby móc dotrzeć do wszystkich pokoleń swoich kibiców. Coraz więcej z nich docenia oryginale produkty ze sklepów firmowych chcąc chociaż w małym stopniu wesprzeć swój klub. Manchester United ewidentnie jest tego świadomy i realizuje założony cel.