Poszukiwania butów korekcyjnych dla dziecka

Już od urodzenia moja córeczka miała problem ze stopami. Wystarczyło jedno spojrzenie na podeszwy jej stóp, żeby zobaczyć, że są krzywe. Obawiałam się, że w przyszłości będzie przez to miała problemy z nauką poprawnego chodzenia. Ortopeda uspokoił mnie jednak mówiąc, że jest to tylko lekkie skrzywienie i zdecydowanie wystarczy odpowiednie obuwie korekcyjne, gdzie zacznie stawiać pierwsze kroki.

Zalety dziecięcych butów korekcyjnych Memo

dziecięce buty korekcyjne memoPowoli zbliżał się ten czas, kiedy córka zaczynała stawiać pierwsze kroki. Musiałam więc zadbać o odpowiednie obuwie. Już wcześniej dowiedziałam się, że w takiej sytuacji zdecydowanie najlepsze będą dziecięce buty korekcyjne Memo. Po ich zakup udałam się do renomowanego sklepu medycznego, gdzie można było nabyć takie solidne i wysokojakościowe obuwie korekcyjne. Bez problemu znalazłam tam buty Memo odpowiednie zarówno dla chłopczyków, jak i dziewczynek. Dużym plusem było to, że od razu mogłam zakupić buty na zimę, jak i na lato. Obuwie korekcyjne Memo posiada specjalną wkładkę ortopedyczną, która gwarantuje, że but jest wygodny dla dziecka, a jednocześnie zmusza go do stawiania prawidłowych, równych kroków. Stopa układa się w takim bucie pod odpowiednim kątem, a ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na obie stopy. To bardzo ważne szczególnie w przypadku pierwszych butów dla dziecka.

W tym wieku bowiem stopy są bardzo mocno elastyczne i dopasowują się do butów, w których chodzi dziecko. Jeślibyśmy zaniedbali ten aspekt i kupili buty, które nie są odpowiednio wyprofilowane ortopedycznie, moglibyśmy przyczynić się do powstania wad postawy u dzieci w późniejszym okresie ich rozwoju. Jednakże mnie już to nie dotyczyło, ponieważ udało mi się zakupić solidne buty dziecięce Memo w dobrej cenie.